ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Գալինա Վաշչիկայտեի հետ
Լիտվա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետի արտաքին հարաբերությունների հարցերով խորհրդական Գալինա Վաշչիկայտեի հետ:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել վերջին շրջանում ակտիվացած երկկողմ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները, որոնք նոր եռանդ են հաղորդել Հայաստան-Լիտվա հարաբերություններին: Քննարկում է ծավալվել Հայաստան-Լիտվա երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի շուրջ:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ապրիլի 5-ի ՀՀ-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպման արդյունքները՝ ինչի համատեքստում տիկին Վաշչիկայտեն փոխանցել է Լիտվայի պատրաստակամությունն աջակցելու զարգացնել ինչպես Հայաստան-Լիտվա երկկողմ, այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունները:

The Secretary of the Council of Armenia Met With Galina Vascenkaite
During the working visit to Lithuania, Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Galina Vascenkaite, advisor on foreign relations of the Prime Minister of Lithuania.
The interlocutors highly appreciated the recently activated bilateral high-level mutual visits, which have given new vigour to Armenia-Lithuania relations. A wide range of issues related to the Armenia-Lithuania bilateral agenda was discussed.
The SC secretary presented the results of the April 5 RA-US-EU meeting. Mrs Vascenkaite conveyed Lithuania's readiness to support the development of bilateral and RA-EU relations between Armenia and Lithuania.