ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Գալինա Վաշչիկայտեի հետ
Լիտվա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետի արտաքին հարաբերությունների հարցերով խորհրդական Գալինա Վաշչիկայտեի հետ:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել վերջին շրջանում ակտիվացած երկկողմ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները, որոնք նոր եռանդ են հաղորդել Հայաստան-Լիտվա հարաբերություններին: Քննարկում է ծավալվել Հայաստան-Լիտվա երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի շուրջ:
ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ապրիլի 5-ի ՀՀ-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպման արդյունքները՝ ինչի համատեքստում տիկին Վաշչիկայտեն փոխանցել է Լիտվայի պատրաստակամությունն աջակցելու զարգացնել ինչպես Հայաստան-Լիտվա երկկողմ, այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունները:

Секретарь Совета безопасности Армении встретился с Галиной Ващикайте
В ходе рабочего визита в Литву Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с советником премьер-министра Литвы по внешним связям Галиной Ващикайте.
Собеседники высоко оценили активизировавшиеся в последнее время двусторонние взаимные визиты на высоком уровне, которые придали новый импульс армяно-литовским отношениям. Был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся двусторонней повестки дня Армения-Литва.
Секретарь СБ представила итоги состоявшейся 5 апреля встречи РА-США-ЕС, в рамках которой г-жа Ващикайте передала готовность Литвы поддержать развитие как двусторонних отношений Армения-Литва, так и отношений РА-ЕС.