ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսին
Ապրիլի 12-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Վիլնյուսում հանդիպել է Լիտվայի ԱԳ նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսի հետ:
Ա.Գրիգորյանը հանգամանալից ներկայացրել է ՀՀ արտաքին քաղաքականության տարբեր ուղղությունները և ներկայիս առաջնահերթությունները: Անդրադարձել է Հարավային Կովկասում տիրող անվտանգային իրավիճակին, առկա մարտահրավերներին և դրանց հաղթահարման ուղղությամբ հայկական կողմի գործադրվող ջանքերին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ապրիլի 5-ի ՀՀ-ԱՄՆ-ԵՄ հանդիպման արդյունքները, ինչի շրջանակներում ԱԳ նախարարը հայտնել է Լիտվայի պատրաստակամությունն աջակցելու ՀՀ-ին առաջ մղելու ՀՀ-ԵՄ օրակարգային հարցերը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև Հայաստան-Լիտվա օրակարգային հարաբերությունները՝ մատնանշելով երկկողմ համագործակցության ընդլայնման անհրաժեշտությունը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Gabrielius Landsbergis
On April 12, in Vilnius, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, met with the Lithuanian Foreign Minister, Gabrielius Landsbergis.
A. Grigoryan presented in detail the different directions of RA's foreign policy and the current priorities. He addressed the security situation in the South Caucasus, the existing challenges, and the Armenian side's efforts to overcome them.
During the meeting, the parties discussed the results of the April 5 RA-US-EU meeting, during which the Foreign Minister expressed Lithuania's readiness to support RA in advancing RA-EU agenda issues.
The interlocutors also discussed the Armenian-Lithuania agenda relations, pointing out the need to expand bilateral cooperation.