Ապրիլի 18-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ հանձնակատար, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների քաղաքական երկխոսության օրակարգին և քննարկել առանցքային ոլորտներում առկա համագործակցությունը: Կարևորել են ապրիլի 5-ի ՀՀ-ԵՄ-ԱՄՆ հանդիպման արդյունքները՝ ինչի շրջանակներում մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգային հարցերի և բազմակողմ հարթակներում համագործակցության հեռանկարների շուրջ:
Հանդիպմանը կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ՝ ինչի համատեքստում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումները:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Бриса Рокфёя
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял начальника департамента Континентальной Европы министерства Европы и иностранных дел Франции, французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Бриса Рокфёя.
собеседники коснулись повестки политического диалога двух стран и обсудили сотрудничество по ключевым направлениям. Стороны затронули итоги состоявшейся 5 апреля встречи Армения-ЕС-США и в этих рамках обменялись идеями по вопросам повестки партнерства Армения-ЕС и перспективам сотрудничества на многосторонних платформах.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам региональной безопасности. В этом контексте Армен Григорян представил последние развития вокруг армяно-азербайджанского переговорного процесса.