ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահի և նրան ուղեկցող անձնակազմի զոհվելու կապակցությամբ
20 / 05 / 2024
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության ազգային անվտանգության գերագույն խորհրդի քարտուղար պարոն Ալի Աքբար Ահմադիանին՝ ուղղաթիռի վթարի հետևանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի, Արտաքին գործերի նախարարի, ուղեկցող պատվիրակության և ուղղաթիռի անձնակազմի զոհվելու կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով ընդունեցի ուղղաթիռի վթարի հետևանքով Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Իբրահիմ Ռայիսիի, Արտաքին գործերի նախարար Հոսսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի, ինչպես նաև ուղեկցող պատվիրակության և անձնակազմի զոհվելու մասին լուրը:
Ընդունեք իմ խորը ցավակցությունը և զորակցությունը Ձեզ՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն: Այս ծանր պահին մենք համերաշխությունն ենք հայտնում Իրանի բարեկամ ժողովրդին և Իրանի Իսլամական Հանրապետության կառավարությանը»:

Секретарь Совбеза РА направил телеграмму соболезнования в связи со смертью президента Ирана и сопровождавшего его персонала
Секретарь Совбеза Армен Григорян направил телеграмму соболезнования Секретарю Высшего совета национальной безопасности Исламской Республики Иран господину Али Акбару Ахмадиани в связи с гибелью Президента Исламской Республики Иран, Министра иностранных дел, сопровождающей делегации и экипажа в результате крушения вертолета. В частности, в телеграмме сказано:
«С глубокой болью воспринял известие о гибели президента Ирана Эбрагима Раиси, министра иностранных дел Хосейна Ами Абдоллахина, а также членов сопровождавшей делегации и экипажа в результате крушения вертолета.
Примите мои глубочайшие соболезнования и поддержку, желаю вам терпения и силы духа. В этот трудный момент мы выражаем солидарность с дружественным народом Ирана и правительством Исламской Республики Иран».