ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագրի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակությանը
20 / 05 / 2024
Մայիսի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի պատվիրակությանը` Յոհաննես Շղափսի գլխավորությամբ:
Ա.Գրիգորյանը կարևորել է բարձր և բարձրագույն մակարդակով իրականացվող երկկողմ փոխայցելությունները և ընդգծել Հայաստան-Գերմանիա հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ-ում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը, տնտեսական ոլորտի զանազանեցման քաղաքականությունը և էներգետիկայի ոլորտում իրականացվող փոխգործակցությունը: Վերոնշյալի համատեքստում գերմանական կողմը վերահաստատել է իր շարունակական աջակցությունը Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումներին և երկրի կայունությանն ու անվտանգությանը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Received the Delegation of the Foreign Relations Committee of the German Bundestag
On May 20, Armen Grigoryan, the Secretary of the Security Council, received the delegation of the Foreign Relations Committee of the German Bundestag, headed by Johannes Schraps.
A. Grigoryan highlighted the positive momentum in Armenia-Germany relations, particularly the importance of reciprocal high-level visits.
The secretary presented the democratic reforms implemented in RA, the policy of economic diversification, and the cooperation implemented in the field of energy. In the context of the above, the German side reaffirmed its continuous support for the democratic reforms implemented in Armenia and for the country's stability and security.