ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Մուհամեդ Բին Ահմեդ ալ-Միսնադի հետ
Մայիսի 21-ին Դոհայում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Կատարի Պետության Էմիրի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մուհամեդ Բին Ահմեդ ալ-Միսնադի հետ:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Կատար հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները մի շարք ոլորտներում: Վերոնշյալի համատեքստում ընդգծվել է նաև անվտանգության ոլորտում հետագա համագործակցության կարևորությունը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը, ինչի շրջանակներում ընդգծվել է հնարավոր ներդրումային ծրագրերի իրականացումը:

The Secretary of the Security Council Met With Mohammed bin Ahmed Al-Misnad
On May 21, in Doha, the Secretary of the RA Council of Ministers, Armen Grigoryan, met with Mohammed bin Ahmed Al-Misnad, the National Security Adviser of the Emir of the State of Qatar.
The parties discussed the development prospects of Armenian-Qatar relations in several areas. In the above context, further security cooperation was also emphasised.
At the meeting, reference was made to the development of bilateral economic relations, within the framework of which the implementation of possible investment programs was emphasised.