ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հադիպել է Էմանուել Բոննի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ֆրանսիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հադիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահի դիվանագիտական խորհրդական Էմանուել Բոննի հետ:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ընթացքը, ինչպես նաև համագործակցությունը երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային զարգացումներին, ինչի շրջանակներում ՀՀ ԱԽ քարտուղարը կիսվել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակով: Վերոնշյալի համատեքստում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Emmanuel Bonn
The Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Emmanuel Bonn, the French President's diplomatic advisor, during his working visit to the French Republic.
At the meeting, the development process of bilateral relations between Armenia and France and cooperation on bilateral and multilateral platforms were discussed.
The interlocutors referred to the regional developments within the framework of which the Secretary of the Security Council shared the regional security situation. In the above context, the prospects of bilateral cooperation were discussed.