ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մասնակցել է «198-րդ դիվանագիտական կլոր սեղան-քննարկմանը»
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Ճապոնիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում մասնակցել է «Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային անվտանգությունն ու «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը» խորագրով 198-րդ դիվանագիտական կլոր սեղան-քննարկմանը: Քննարկումը կազմակերպվել էր «Միջազգային հարաբերությունների Ճապոնիայի ֆորում» կազմակերպության կողմից, որին առցանց մասնակցություն են ունեցել Ճապոնիայի դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:
Քննարկմանն անդրադարձ է կատարվել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին և հայ-ադրբեջանական խաղաղության բանակցություններին: Քարտուղար Գրիգորյանը ներկայացրել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և դրա հնարավորությունները: Նշել է նաև, որ Հայաստանի անվտանգության և արտաքին քաղաքականության բազմազանեցման տեսանկյունից կարևոր է Ճապոնիայի հետ երկկողմ օրակարգի զարգացումը և ընգծելով՝ Ճապոնիայի մասնակցությունը «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շրջանակներում ենթակառուցվածքների զարգացմանը:

The Secretary of the Security Council Participated in the "198th Diplomatic Round Table Discussion"
On September 11, during his working visit to Japan, the Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, participated in the “198th diplomatic round table discussion'' entitled "Regional security in the South Caucasus and the "Crossroads of Peace" project." The "Japan Forum on International Relations" organised the discussion, in which representatives of the Japanese diplomatic corps participated online.
The regional security situation of the South Caucasus and the Armenian-Azerbaijani peace negotiations were discussed. Secretary Grigoryan presented the "Crossroads of Peace" project and its possibilities. He also noted that developing a bilateral agenda with Japan is essential for diversifying Armenia's security and foreign policy and emphasizing Japan's participation in developing infrastructure within the framework of the "Crossroads of Peace" project.