ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Խերտ Յան Կուպմանի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Բրյուսել կատարծ աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Եվրոպական միության Հարևանության և ընդլայնման բանակցությունների գլխավոր տնօրինության գլխավոր տնօրեն Խերտ Յան Կուպմանի հետ:
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ երկկողմ դինամիկ զարգացող հարաբերությունները և մատնանշել հետագա համագործակցության ուղղությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային ապաշրջափակումը խաղաղության հաստատման համատեքստում, ինչպես նաև «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և վերջինիս իրականացման հնարավորությունները:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Gert Jan Koopman
During his working visit to Brussels, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with the Director General of the General Directorate of Neighborhood and Enlargement Negotiations of the European Union, Gert Jan Koopman.
At the meeting, the parties discussed the dynamically developing RA-EU bilateral relations and indicated the directions for further cooperation.
The interlocutors discussed the regional de-blockade in the context of peace establishment, as well as the "Crossroads of Peace" project and the possibilities of its implementation.