ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Պատրիկ Պրայորին
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ Պաշտպանության հետախուզական գործակալության Եվրոպայի և Եվրասիայի տարածաշրջանային կենտրոնի տնօրեն Պատրիկ Պրայորին:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել ու կարևորել է Պ.Պրայորի այցը Հայաստան և գոհունակությամբ ընդգծել Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների սերտ համագործակցության արդյունքում ձևավորված փոխգործակցությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մի շարք օրակարգային հարցերի շուրջ և նախանշել համագործակցության հետագա ուղղությունները, ինչի շրջանակներում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ անվտանգային համակարգի կատարելագործմանն ու արդիականացմանը նպատակաուղղված բարեփոխումները:
Կողմերը նաև քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու շոշափել արտատարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին առնչվող որոշ հարցեր:

Секретарь Совета Армении Армен Григорян принял Патрика Прайора
2 октября Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял директора Европейско-Евразийского регионального центра Разведывательного управления Минобороны США Патрика Прайора.
Секретарь Совета безопасности приветствовал и особо отметил визит П. Прайора в Армению и с удовлетворением подчеркнул взаимодействие, сложившееся в результате тесного сотрудничества двусторонних отношений Армения-США.
Собеседники обменялись идеями по ряду вопросов повестки дня и наметили будущие направления сотрудничества, в рамках которого секретарь Совета Безопасности представил реформы, направленные на улучшение и модернизацию системы безопасности РА.
Стороны также обсудили ситуацию региональной безопасности и затронули некоторые вопросы, связанные с внерегиональной средой безопасности.