ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Գաբրիելուս Լանդսբերգիսի հետ
Լիտվայի Հանրապետության մայրաքաղաք Վիլնյուս կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Լիտվայի ԱԳ նախարար Գաբրիելուս Լանդսբերգիսի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստան-Լիտվա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան թե՛ երկկողմ և թե՛ ՀՀ-ԵՄ համագործակցության շրջանակներում ու քննարկել հետագա փոխգործակցության ուղիները:
Կողմերը քննարկել են նաև արտատարածաշրջանային ավտանգային իրավիճակն ու առկա մարտահրավերները:
Քարտուղար Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել համագործակցության համար և հաջողություններ մաղթել Գ. Լանդսբերգիսին հետագա գործունեությունում:

The Secretary of the Security Council of Armenia Met with Gabrielus Landsbergis
The Secretary of the Council of Armenia Armen Grigoryan met with the Minister of Foreign Affairs of Lithuania Gabrielus Landsbergis, during his working visit to Vilnius, the capital of the Republic of Lithuania.
The interlocutors emphasized with satisfaction the high dynamics of development of Armenia-Lithuania bilateral relations both within the framework of bilateral and RA-EU cooperation and discussed ways of further cooperation.
The parties also discussed the extra-regional security situation and existing challenges.
Secretary Grigoryan thanked for his cooperation and wished success to G. Landsbergis in further activities.