ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանի գլխավորած պատվիրակությանը
13 / 01 / 2025
Հունվարի 13-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա. Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերություններն ունեն ամուր հիմքեր և խարսխված են բնական շահերի վրա: Քարտուղարը կարևորել է նաև երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը միտված քայլերը: Ա.Շահվերդյանը իր հերթին նշել է, որ երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի զարգանալու միտում ունեն:
Զրուցակիցները կարևորել են ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը՝ Հարավային Կովկասում խաղաղություն և անվտանգություն հաստատելու դիտանկյունից:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию, возглавляемую главой группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Исламской Республики Иран Ара Шахвердяном
13 / 01 / 2025
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию Меджлиса Исламской Республики Иран, возглавляемую главой группы дружбы Иран-Армения Ара Шахвердяном.
Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул, что двусторонние отношения Армения-Иран имеют прочную основу и основаны на естественных интересах. Секретарь также отметил важность шагов, направленных на постоянное развитие двусторонних отношений. Ара Шахвердян, в свою очередь, отметил, что двусторонние отношения имеют тенденцию к еще большему развитию.
Собеседники отметили важность представленного правительством РА проекта «Перекресток мира» с точки зрения установления мира и безопасности на Южном Кавказе.