ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանի գլխավորած պատվիրակությանը
13 / 01 / 2025
Հունվարի 13-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Արա Շահվերդյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա. Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերություններն ունեն ամուր հիմքեր և խարսխված են բնական շահերի վրա: Քարտուղարը կարևորել է նաև երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը միտված քայլերը: Ա.Շահվերդյանը իր հերթին նշել է, որ երկկողմ հարաբերություններն էլ ավելի զարգանալու միտում ունեն:
Զրուցակիցները կարևորել են ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը՝ Հարավային Կովկասում խաղաղություն և անվտանգություն հաստատելու դիտանկյունից:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Received a Delegation Led by Ara Shahverdyan Head of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis of the Islamic Republic of Iran
13 / 01 / 2025
On January 13, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, received a delegation led by Ara Shahverdyan, Head of the Iran-Armenia Friendship Group of the Majlis of the Islamic Republic of Iran.
Grigoryan welcomed the delegation’s visit to Armenia and emphasized that Armenia-Iran bilateral relations are rooted in solid foundations and shared natural interests. A.Grigoryan also underscored steps to promote the continuous development of the ties. Ara Shahverdyan, in turn, noted that bilateral relations tend to develop further.
The interlocutors stressed the significance of Armenia's “Crossroads of Peace” project, emphasizing its role in promoting peace and security in the South Caucasus.