ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ռազմավարության վերանայման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի առաջին նիստը
26 / 02 / 2025
Փետրվարի 26-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ռազմավարության վերանայման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի առաջին նիստը:
Քննարկվել է վերանայվող Ազգային անվտանգության ռազմավարության հայեցակարգային շրջանակը, ինչի շրջանակներում գերատեսչությունների ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց առաջարկություններն ու դիտարկումները: Ազգային անվտանգության ռազմավարության վերամշակման աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել գերատեսչություններում ստեղծել ընդգրկուն աշխատանքային խմբեր:

The First Meeting of the Interdepartmental Commission Coordinating the Review of the National Security Strategy of the Republic of Armenia was Held Under the chairmanship of the Secretary of the Security Council of Armenia
26 / 02 / 2025
The first meeting of the interdepartmental commission coordinating the review of the National Security Strategy of the Republic of Armenia, headed by Armen Grigoryan, Secretary of the National Security Council of the Republic of Armenia, was held on February 26.
The conceptual framework of the revised National Security Strategy was discussed, within the framework of which representatives of the departments presented their proposals and observations. To organize the work of reworking the National Security Strategy more effectively, an agreement was reached to create comprehensive working groups in the departments.