ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ռազմավարության վերանայման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի առաջին նիստը
26 / 02 / 2025
Փետրվարի 26-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ռազմավարության վերանայման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի առաջին նիստը:
Քննարկվել է վերանայվող Ազգային անվտանգության ռազմավարության հայեցակարգային շրջանակը, ինչի շրջանակներում գերատեսչությունների ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց առաջարկություններն ու դիտարկումները: Ազգային անվտանգության ռազմավարության վերամշակման աշխատանքներն ավելի արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով պայմանավորվածություն է ձեռքբերվել գերատեսչություններում ստեղծել ընդգրկուն աշխատանքային խմբեր:

Состоялось заседание межведомственной комиссии, координирующей работы по пересмотру стратегии национальной безопасности
26 / 02 / 2025
26 февраля под руководством Секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна состоялось первое заседание межведомственной комиссии, координирующей работы по пересмотру стратегии национальной безопасности РА.
Были обсуждены концептуальные рамки пересматриваемой стратегии национальной безопасности в рамках которого представители ведомств представили свои рекомендации и замечания. В целях более эффективной организации работы по пересмотру стратегии национальной безопасности достигнута договоренность о создании в ведомствах комплексных рабочих групп.