ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԻԻՀ ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիին
Մարտի 25-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Իրանի ԱԳ նախարար Սեյեդ Աբբաս Արաղչիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ա.Գրիգորյանը ողջունել է նախարարի այցը Հայաստան և ընգծել, որ Հայաստան-Իրան հարաբերությունները շարունակում են ինտենսիվությամբ զարգանալ: Այս համատեքստում զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Իրան երկկողմ հարաբերություններին առնչվող հարցեր:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային անվտանգային զարգացումներին ու մարտահարվերներին: Սեյեդ Աբբաս Արաղչին նշել է, որ Իրանը դեմ է տարածաշրջանի միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների ցանկացած փոփոխության:
Զրուցակիցները երկուստեք վերահաստատել են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության պահպանման հրամայականը:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received Iranian Foreign Minister Seyed Abbas Araghchi
25 / 03 / 2025
On March 25, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received a delegation led by Iranian Foreign Minister Seyed Abbas Araghchi.
A. Grigoryan welcomed the Minister's visit to Armenia and emphasized that Armenia-Iran relations continue to develop intensively. In this context, the interlocutors discussed issues related to Armenia-Iran bilateral relations.
During the meeting, the interlocutors touched upon regional security developments and challenges. Seyed Abbas Araghchi noted that Iran opposes any change to the internationally recognized borders of the region.
The interlocutors mutually reaffirmed the imperative of maintaining peace and stability in the region.