ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Վիվիան Լունելայի հետ
Բրյուսել կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալլասի գրասենյակի ղեկավար Վիվիան Լունելայի հետ:
Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների ներկա ընթացքը և զարգացման հեռանկարները:
Կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալ: ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ջանքերը Հարավային Կովկասում հաստատելու կայուն և հարատև խաղաղություն:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Met with Vivian Loonela
During his working visit to Brussels, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, met with Vivian Loonela, Head of the Office of the Vice-President of the European Commission and High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy, Kaja Kallas.
During the meeting, the interlocutors discussed the current state of Armenia-EU relations and the development prospects.
The sides also exchanged views on the international and regional security situation. The Secretary of the Security Council presented the efforts being made by the Armenian Government to establish stable and lasting peace in the South Caucasus.