ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Աբբաս Արաղչիի հետ
Մայիսի 17-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչիի հետ:
Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներն ու ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ջանքերը: Վերոնշյալի համատեքստում կողմերը կարևորել են խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը: Ա.Արաղչին ընդգծել է Իրանի հստակ դիրքորոշումն ու աջակցությունը ՀՀ տարածքային ամբողջականությանն ու ինքնիշխանության անձեռնմխելիությանը:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին և ընդգծվել կայուն ու հարատև խաղաղություն ունենալու անհրաժեշտությունը:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с Аббасом Аракчи
17 мая в Тегеране Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с министром иностранных дел Исламской Республики Иран Аббасом Аракчи.
А. Григорян представил последние события в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном и усилия, предпринимаемые правительством Армении. В контексте вышеизложенного стороны подчеркнули важность подписания мирного договора. А. Аракчи подчеркнул четкую позицию Ирана и поддержку территориальной целостности и неприкосновенности суверенитета Республики Армения.
Была рассмотрена ситуация в области региональной безопасности и подчеркнута необходимость стабильного и прочного мира.