ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հարց ու պատասխանի ձևաչափով մասնակցել է «Թեհրանի երկխոսություն ֆորում 2025»-ին
18 / 05 / 2025
Մայիսի 18-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հարց ու պատասխանի ձևաչափով մասնակցել է «Թեհրանի երկխոսություն ֆորում 2025»-ին:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում ԱԽ քարտուղարը խոսել է ՀՀ արտաքին և անվտանգային քաղաքականության բազմազանեցման մասին և ընդգծել, որ ՀՀ-ն զարգացնում է իր հարաբերությունները բոլոր պետությունների հետ՝ չբացառելով որևէ մի երկիր: Քարտուղար Գրիգորյանը նաև խոսել է ՀՀ-ԻԻՀ զարգացող հարաբերությունների և առկա հնարավորությունների մասին:
Ա.Գրիգորյանն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին և ընդգծել պայմանագրի ստորագրման կարևորությունը տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն հաստատելու տեսանկյունից:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в формате вопросов и ответов принял участие в «Форуме Тегеранского диалога 2025» в Тегеране
18 / 05 / 2025
18 мая Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян в формате вопросов и ответов принял участие в «Форуме Тегеранского диалога 2025» в Тегеране.
В ходе сессии вопросов и ответов Секретарь Совета безопасности рассказал о диверсификации внешней и оборонной политики Армении и подчеркнул, что Армения развивает отношения со всеми государствами, не исключая ни одну страну. Секретарь Григорян также рассказал о развивающихся отношениях между Арменией и Исламской Республикой Иран.
А.Григорян коснулся последних событий в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном и подчеркнул важность подписания соглашения с точки зрения установления мира и стабильности в регионе.