ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հարց ու պատասխանի ձևաչափով մասնակցել է «Թեհրանի երկխոսություն ֆորում 2025»-ին
18 / 05 / 2025
Մայիսի 18-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Թեհրանում հարց ու պատասխանի ձևաչափով մասնակցել է «Թեհրանի երկխոսություն ֆորում 2025»-ին:
Հարց ու պատասխանի ընթացքում ԱԽ քարտուղարը խոսել է ՀՀ արտաքին և անվտանգային քաղաքականության բազմազանեցման մասին և ընդգծել, որ ՀՀ-ն զարգացնում է իր հարաբերությունները բոլոր պետությունների հետ՝ չբացառելով որևէ մի երկիր: Քարտուղար Գրիգորյանը նաև խոսել է ՀՀ-ԻԻՀ զարգացող հարաբերությունների և առկա հնարավորությունների մասին:
Ա.Գրիգորյանն անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին և ընդգծել պայմանագրի ստորագրման կարևորությունը տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն հաստատելու տեսանկյունից:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Participated in the "Tehran Dialogue Forum 2025" in a Question-and-Answer Format
18 / 05 / 2025
On May 18, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, participated in the "Tehran Dialogue Forum 2025" in a question-and-answer format.
During the question-and-answer session, the Secretary of the Security Council spoke about the diversification of Armenia's foreign and security policy and emphasised that Armenia is developing its relations with all states, not excluding any country. Secretary Grigoryan also spoke about the developing relations between Armenia and the Islamic Republic of Iran and the existing opportunities.
A. Grigoryan touched upon the latest developments in the process of normalising relations between Armenia and Azerbaijan and emphasised the importance of signing the agreement from the perspective of establishing peace and stability in the region.