ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Յուլիուս Պրանևիչյուսին
Մայիսի 27-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լիտվայի Հանրապետության փոխարտգործնախարար Յուլիուս Պրանևիչյուսին:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են Հայաստանի և Լիտվայի միջև առկա քաղաքական երկխոսության մակարդակը և անդրադարձել երկկողմ ոլորտային փոխշահավետ համագործակցությանը վերաբերող հարցերի։ ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել Լիտվայի կողմից ցուցաբերվող աջակցությունը և՛ երկկողմ, և՛ բազմակողմ հարթակներում: Փոխարտգործնախարարն իր հերթին վերահաստատել է իր երկրի աջակցության շարունակականությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործընթացին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Юлиуса Пранявичюса
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 27 мая принял заместителя министра иностранных дел Литовской Республики Юлиуса Пранявичюса.
Собеседники с удовлетворением отметили уровень политического диалога между Арменией и Литвой и затронули вопросы взаимовыгодного двустороннего отраслевого сотрудничества. Секретарь Совета безопасности высоко оценил поддержку, оказываемую Литвой как в двустороннем формате, так и в рамках многосторонних площадок. Заместитель министра иностранных дел Литвы, в свою очередь, подтвердил неизменную поддержку своей страны развитию как двусторонних отношений, так и отношений Армения-ЕС.
Стороны также обменялись мнениями по ряду представляющих взаимный интерес вопросов международной и региональной повестки.