ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Մարկուս Ռիտերին
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին։
ՀՀ ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը և կատարած աշխատանքը:
Իր հերթին Մարկուս Ռիտերը շնորհակալություն է հայտնել առաքելությանը ցուցաբերված ջերմ ընդունելության և համագործակցային վերաբերմունքի համար։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացքը և անդրադարձել հետագա փոխգործակցության հնարավորություններին ու հեռանկարներին։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Маркуса Риттера
21 октября Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял руководителя Гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении Маркуса Риттера.
Секретарь Совета безопасности высоко оценил деятельность и проделанную работу Гражданской наблюдательной миссии ЕС.
В свою очередь Маркус Риттер выразил благодарность за тёплый приём и сотрудничественное отношение к миссии.
В ходе встречи стороны обсудили ход двустороннего сотрудничества и обменялись мнениями о перспективах и возможностях дальнейшего взаимодействия.