ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Մարկուս Ռիտերին
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին։
ՀՀ ԱԽ քարտուղարը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը և կատարած աշխատանքը:
Իր հերթին Մարկուս Ռիտերը շնորհակալություն է հայտնել առաքելությանը ցուցաբերված ջերմ ընդունելության և համագործակցային վերաբերմունքի համար։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացքը և անդրադարձել հետագա փոխգործակցության հնարավորություններին ու հեռանկարներին։

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received Markus Ritter
21 / 10 / 2025
On October 21, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received Markus Ritter, Head of Mission of the European Union Mission in Armenia.
The Secretary of the Security Council highly appreciated the activities and the work carried out by the EU Civilian Monitoring Mission.
For his part, Markus Ritter expressed gratitude for the warm welcome and cooperative attitude shown toward the mission.
During the meeting, the sides discussed the course of bilateral cooperation and exchanged views on the prospects and opportunities for further interaction.