ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ
22 / 10 / 2025
Հոկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Երևանում անցկացվող Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ երկկողմ կլոր-սեղան քննարկման մասնակիցների հետ։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը բարձր է գնահատել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակներում նման ձևաչափն ընդգրկող հանդիպումների անցկացումը, որոնք միտված են դրականորեն ազդելու մարդկանց միջև շփումների հաստատմանը: Արմեն Գրիգորյանը նաև ընդգծել է, որ հանրության տարբեր շերտերի ներգրավվումը միմիայն ամրապնդելու է խաղաղությունը:
Քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել հայկական կողմին միջոցառումը կազմակերպելու և դրական մթնոլորտ ապահովելու համար: Մասնակիցներն ընդգծել են նման նախաձեռնությունների շարունակականության կարևորությունը՝ ուղղված փոխվստահության և համագործակցության ամրապնդմանը:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с представителей гражданского общества Армении и Азербайджана
22 / 10 / 2025
22 октября Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с участниками двустороннего круглого стола, прошедшего в Ереване с участием представителей гражданского общества Армении и Азербайджана.
Секретарь Совбеза Армен Григорян высоко оценил проведение подобных встреч в рамках процесса нормализации армяно-азербайджанских отношений, направленных на содействие установлению прямых контактов между людьми. Г-н Григорян также подчеркнул, что вовлечение различных слоёв общества будет способствовать укреплению мира.
В свою очередь представители гражданского общества выразили благодарность армянской стороне за организацию мероприятия и создание позитивной атмосферы. Участники подчеркнули важность продолжения подобных инициатив, направленных на укрепление взаимного доверия и сотрудничества.