ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է միջազգային հեղինակավոր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների և մտակենտրոնների հետազոտող-փորձագետների հետ
29 / 10 / 2025
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է միջազգային հեղինակավոր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների և մտակենտրոնների հետազոտող-փորձագետների հետ:
ԱԽ քարտուղարը հանդիպման առաջին մասում ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը, օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռքբերված համաձայնությունները, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարել «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (TRIPP) հաղորդակցության ծրագրին և ընդգծել տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդման համատեքստում դրանց կարևորությունը:
Հանդիպման երկրորդ հատվածում Արմեն Գրիգորյանը պատասխանել է ներկաների հարցերին, ինչի շրջանակներում ծավալել է բովանդակալից քննարկում:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с представителями авторитетных международных СМИ и исследователями-экспертами аналитических центров
29 / 10 / 2025
29 октября Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с представителями авторитетных международных СМИ и исследователями-экспертами аналитических центров.
В первой части встречи Секретарь Совета безопасности представил ситуацию с безопасностью вокруг Республики Армения, договоренности, достигнутые между Арменией и Азербайджаном 8 августа в Вашингтоне, а также программу коммуникации «Путь Трампа во имя международного мира и процветания» (TRIPP), подчеркнув их важность в контексте укрепления мира и стабильности в регионе.
Во второй части встречи Армен Григорян ответил на вопросы участников, проведя содержательную дискуссию.