ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է միջազգային հեղինակավոր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների և մտակենտրոնների հետազոտող-փորձագետների հետ
29 / 10 / 2025
Հոկտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է միջազգային հեղինակավոր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների և մտակենտրոնների հետազոտող-փորձագետների հետ:
ԱԽ քարտուղարը հանդիպման առաջին մասում ներկայացրել է Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը, օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ձեռքբերված համաձայնությունները, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարել «Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (TRIPP) հաղորդակցության ծրագրին և ընդգծել տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդման համատեքստում դրանց կարևորությունը:
Հանդիպման երկրորդ հատվածում Արմեն Գրիգորյանը պատասխանել է ներկաների հարցերին, ինչի շրջանակներում ծավալել է բովանդակալից քննարկում:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Representatives of Prominent International Media Outlets and Researchers–Experts from Think Tanks
29 / 10 / 2025
On October 29, Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan met with representatives of prominent international media outlets and researchers–experts from think tanks.
In the first part of the meeting, the Secretary of the Security Council presented the security situation around the Republic of Armenia, the agreements reached between Armenia and Azerbaijan on August 8 in Washington, as well as the “Trump Initiative for International Peace and Prosperity” (TRIPP) communication program, emphasizing their importance in the context of strengthening peace and stability in the region.
In the second part of the meeting, Armen Grigoryan answered the participants’ questions, engaging in a substantive discussion.