ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Մարկուս Ռիտերին
Փետրվարի 3-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերին՝ վերջինիս պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ։
ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել Մարկուս Ռիտերին համագործակցության և կատարած մեծ աշխատանքի համար ու ընդգծել, որ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում կարևոր դերակատարում է ունեցել տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման տեսանկյունից: Ա.Գրիգորյանը Մ.Ռիտերին մաղթել է նորանոր հաջողություններ և ձեռքբերումներ:
Առաքելության ղեկավարը, իր հերթին, շնորհակալություն է հայտնել այս տարիների ընթացքում ցուցաբերված աջակցության և համագործակցային հարաբերությունների համար:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Маркуса Риттера
3 февраля Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял главу Гражданской наблюдательной миссии ЕС в Армении Маркуса Риттера в связи с завершением его полномочий.
Секретарь Совета безопасности поблагодарил Маркуса Риттера за сотрудничество и проделанную большую работу, подчеркнув, что размещение гражданской миссии в Армении сыграло важную роль с точки зрения обеспечения безопасности и стабильности в регионе. А. Григорян пожелал М. Риттеру новых успехов и достижений.
Глава миссии, в свою очередь, поблагодарил за поддержку и сотрудничество, оказанные в течение этих лет.