ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ
14 / 02 / 2026
Փետրվարի 14-ին «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանի և Ադրբեջանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչների այցը Հայաստան՝ ընդգծելով, որ նման ձևաչափով երկկողմ շփումները կարևոր դեր ունեն փոխվստահության ամրապնդման և բարիադրացիական հարաբերությունների զարգացման գործում։
Արմեն Գրիգորյանը զրուցակիցներին ներկայացրել է խաղաղության գործընթացի ընթացքը, անդրադարձել տարածաշրջանային կապուղիների ապաշրջափակման արդյունքում ձևավորվելիք տնտեսական հնարավորություններին, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների զարգացման ներկայիս դինամիկային։
Հանդիպման երկրորդ հատվածում ԱԽ քարտուղարը պատասխանել է քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հարցերին։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения встретился с представителями гражданского общества Армении и Азербайджана
14 / 02 / 2026
14 февраля в рамках инициативы «Мост мира» Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с представителями гражданского общества Армении и Азербайджана.
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит представителей гражданского общества Азербайджана в Армению, подчеркнув, что двусторонние контакты в таком формате играют важную роль в укреплении взаимного доверия и развитии добрососедских отношений.
Армен Григорян представил собеседникам ход мирного процесса, коснулся экономических возможностей, которые сформируются в результате разблокирования региональных коммуникаций, а также текущей динамики развития армяно-азербайджанских отношений.
Во второй части встречи Секретарь Совета безопасности ответил на вопросы представителей гражданского общества.