ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Դաֆնե Մարեին
Ապրիլի 16-ին ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Դաֆնե Մարեին։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության շրջանակում իրականացվող ծրագրերի մանրամասները և մտքեր փոխանակել Հայաստանի ու Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետագա գործունեության վերաբերյալ։
Արմեն Գրիգորյանը շնորհակալություն է հայտնել Դաֆնե Մարեին Հայաստանում առկա մարդասիրական խնդիրների հասցեագրման գործում ԿԽՄԿ-ի կողմից ցուցաբերվող շարունակական աջակցության համար։

Тhe Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Daphnee Maret
On April 16, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the Head of the Delegation of the International Committee of the Red Cross in Armenia, Daphnee Maret.
The interlocutors discussed the details of programs implemented within the framework of bilateral cooperation and exchanged views on future activities between Armenia and the International Committee of the Red Cross.
Armen Grigoryan expressed his gratitude to Daphne Maret for the ICRC’s continued support in addressing humanitarian issues in Armenia.