ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Պետեր դը Ռուվերի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Պետեր դը Ռուվերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և գոհունակությամբ ընդգծել Հայաստան-Բելգիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան:
Պետեր դը Ռուվերը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ ուրախ է Հայաստանի համար այս պատմական ժամանակահատվածում գտնվել Երևանում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Բելգիա երկկողմ հարաբերությունների, Հայաստան-ԵՄ անդրանիկ գագաթնաժողովի ու դրա արդյունքների, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի ու դրա արդյունքում ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորությունների մասին:

The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan Received the Delegation Headed by the President of the Chamber of Representatives of the Kingdom of Belgium Peter De Roover
The Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received the delegation headed by the President of the Chamber of Representatives of the Kingdom of Belgium Peter De Roover.
Armen Grigoryan welcomed the delegation’s visit to Armenia and expressed satisfaction with the positive dynamics in the development of Armenia-Belgium bilateral relations.
Peter De Roover thanked the Armenian side for the warm reception and emphasized that he was pleased to be in Yerevan during this historic period for Armenia.
During the meeting, the interlocutors exchanged views on Armenia-Belgium bilateral relations, the first Armenia-EU summit and its outcomes, as well as the Armenia-Azerbaijan peace process and the broad economic opportunities created as a result of it.