ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Պետեր դը Ռուվերի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Բելգիայի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Պետեր դը Ռուվերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Արմեն Գրիգորյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և գոհունակությամբ ընդգծել Հայաստան-Բելգիա երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան:
Պետեր դը Ռուվերը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ ուրախ է Հայաստանի համար այս պատմական ժամանակահատվածում գտնվել Երևանում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Բելգիա երկկողմ հարաբերությունների, Հայաստան-ԵՄ անդրանիկ գագաթնաժողովի ու դրա արդյունքների, ինչպես նաև Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի ու դրա արդյունքում ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորությունների մասին:

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Armen Grigoryan принял делегацию во главе с председателем Палаты представителей Королевства Бельгия Питером Де Рувером
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию во главе с председателем Палаты представителей Королевства Питером Де Рувером.
Армен Григорян приветствовал визит делегации в Армению и с удовлетворением отметил положительную динамику развития армяно-бельгийских двусторонних отношений.
Петер де Роовер поблагодарил за теплый прием и подчеркнул, что рад находиться в Ереване в этот исторический для Армении период.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями по вопросам армяно-бельгийских двусторонних отношений, первого саммита Армения–ЕС и его итогов, а также мирного процесса между Арменией и Азербайджаном и создаваемых в его результате широких экономических возможностей.