ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Թղիստան Օղոյին
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության Վերլուծության, պլանավորման և ռազմավարության կենտրոնի տնօրեն Թղիստան Օղոյին։
Կողմերը գոհունակությամբ նշել են, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի Հայաստան կատարած պետական այցն անցել է շատ բարձր մակարդակով՝ արտացոլելով երկու երկրների միջև առկա հարաբերությունների ամրությունն ու դարավոր բարեկամությունը: Երկուստեք ընդգծվել է «Հայաստանի Հանրապետության և Ֆրանսիայի Հանրապետության միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատման մասին» համատեղ հռչակագրի ստորագրման կարևորությունը, ինչպես նաև վստահություն են հայտնել, որ Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունները կզարգանան նոր ինտենսիվությամբ՝ ընդգրկելով համագործակցության բոլոր հնարավոր ոլորտները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև ավելի վաղ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքն ու վերահաստատել դրանց շարունակական առաջմղման հանձնառությունը:

Секретарь Совета Безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Тристана Оро
Секретарь Совета Безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Тристана Оро, директора Центра анализа, планирования и стратегии Министерства по делам Европы и иностранных дел Французской Республики.
Стороны с удовлетворением отметили, что государственный визит президента Франции Эммануэля Макрона в Армению прошел на очень высоком уровне, отразив прочность отношений и многовековую дружбу между двумя странами. Обе стороны подчеркнули важность подписания Совместной декларации «Об установлении стратегического партнерства между Республикой Армения и Французской Республикой», а также выразили уверенность, что армяно-французские отношения будут развиваться с новой интенсивностью, охватывая все возможные сферы сотрудничества.
В ходе встречи стороны также обсудили ход реализации ранее достигнутых договоренностей и подтвердили приверженность их последовательному продвижению.