Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հետ
14 / 06 / 2026
Հունիսի 14-ին Դիլիջանում կայացել է Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի աշխատանքային հանդիպումը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության օրակարգին առնչվող հարցեր։ Ընդգծվել է երկկողմ շարունակական երկխոսության կարևորությունը՝ տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության ամրապնդմանն ուղղված ջանքերի համատեքստում:
Կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել երկու երկրների քաղաքացիական հասարակությունների միջև փոխվստահության ամրապնդման միջոցառումների վերաբերյալ։
Արմեն Գրիգորյանը և Հիքմեթ Հաջիևը պայմանավորվել են շարունակել աշխատանքային շփումները՝ նշելով, որ հաջորդ հանդիպումը կկայանա Ադրբեջանում:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с помощником президента Азербайджанской Республики Хикметом Гаджиевым
14 / 06 / 2026
14 июня в Дилижане состоялась рабочая встреча Секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна и помощника президента Азербайджанской Республики Хикмета Гаджиева.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, связанные с мирной повесткой между Арменией и Азербайджаном. Была подчёркнута важность продолжения двустороннего диалога в контексте усилий, направленных на укрепление долгосрочного мира и стабильности в регионе.
Стороны также обменялись мнениями относительно мер по укреплению взаимного доверия между гражданскими обществами двух стран.
Армен Григорян и Хикмет Гаджиев договорились продолжить рабочие контакты, отметив, что следующая встреча состоится в Азербайджане.