ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է «Save Armenia» կազմակերպության պատվիրակության անդամներին
16 / 06 / 2026
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է «Save Armenia» կազմակերպության պատվիրակության անդամներին։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան, իսկ պատվիրակության անդամները, իրենց հերթին, շնորհակալություն են հայտնել ջերմ ընդունելության և բովանդակալից քննարկման հնարավորության համար։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան–ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին, ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին, ինչպես նաև ընդգծվել է առևտրատնտեսական կապերի առավել ընդլայնման և փոխշահավետ համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման երկրորդ հատվածում Արմեն Գրիգորյանը պատասխանել է մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին՝ մտքեր փոխանակելով տարածաշրջանային և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Members of the Delegation of the “Save Armenia” Organization
16 / 06 / 2026
On June 16, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan, received members of the delegation of the “Save Armenia” organization.
The Security Council Secretary welcomed the delegation’s visit to Armenia, while the delegation members, in turn, expressed gratitude for the warm reception and the opportunity for a substantive discussion.
During the meeting, the parties addressed the agenda of Armenia–U.S. bilateral relations, the progress in implementing the agreements reached, and emphasized the importance of further expanding trade and economic ties and deepening mutually beneficial cooperation.
In the second part of the meeting, Armen Grigoryan answered questions of interest to the participants, exchanging views on regional issues and a number of matters of mutual interest.