ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է «Save Armenia» կազմակերպության պատվիրակության անդամներին
16 / 06 / 2026
Հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է «Save Armenia» կազմակերպության պատվիրակության անդամներին։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան, իսկ պատվիրակության անդամները, իրենց հերթին, շնորհակալություն են հայտնել ջերմ ընդունելության և բովանդակալից քննարկման հնարավորության համար։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան–ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին, ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքին, ինչպես նաև ընդգծվել է առևտրատնտեսական կապերի առավել ընդլայնման և փոխշահավետ համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման երկրորդ հատվածում Արմեն Գրիգորյանը պատասխանել է մասնակիցներին հետաքրքրող հարցերին՝ մտքեր փոխանակելով տարածաշրջանային և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял членов делегации организации «Save Armenia»
16 / 06 / 2026
16 июня Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял членов делегации организации «Save Armenia».
Секретарь Совета безопасности приветствовал визит делегации в Армению, а члены делегации, в свою очередь, поблагодарили за тёплый приём и возможность содержательной дискуссии.
В ходе встречи были затронуты вопросы повестки двусторонних отношений Армения–США, ход реализации достигнутых договорённостей, а также подчёркнута важность дальнейшего расширения торгово-экономических связей и углубления взаимовыгодного сотрудничества.
Во второй части встречи Армен Григорян ответил на интересующие участников вопросы, обменявшись мнениями по региональным и ряду других вопросов, представляющих взаимный интерес.