ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Սայմոն Մորդյուին
Հուլիսի 2-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի դիվանագիտական խորհրդական Սայմոն Մորդյուին։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ընթացքը՝ անդրադառնալով գործընկերության օրակարգի առաջնահերթություններին։ Մասնավորապես, ընդգծվել է էներգետիկայի ոլորտում և առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման հարցի շրջանակում համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության իրավիճակի շուրջ։

Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Simon Mordue
On July 2, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received Simon Mordue, Diplomatic Adviser to the President of the European Commission, Ursula von der Leyen.
The interlocutors discussed the progress of the development of bilateral Armenia–European Union relations, focusing on the priorities of the partnership agenda. In particular, they emphasized the importance of deepening cooperation in the energy sector and expanding trade and economic ties.
During the meeting, the parties also exchanged views on the regional and international security situation.