ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Սայմոն Մորդյուին
Հուլիսի 2-ին ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի դիվանագիտական խորհրդական Սայմոն Մորդյուին։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ընթացքը՝ անդրադառնալով գործընկերության օրակարգի առաջնահերթություններին։ Մասնավորապես, ընդգծվել է էներգետիկայի ոլորտում և առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման հարցի շրջանակում համագործակցության խորացման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության իրավիճակի շուրջ։

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Саймона Мордью
2 июля Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял Саймона Мордью, дипломатического советника председателя Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен.
Собеседники обсудили ход развития двусторонних отношений между Арменией и Европейским союзом, уделив внимание приоритетам повестки партнёрства. В частности, была подчеркнута важность углубления сотрудничества в сфере энергетики и расширения торгово-экономических связей.
В ходе встречи стороны также обменялись мнениями по вопросам региональной и международной безопасности.