ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը՝ ընդգծելով հայկական կողմի հանձնառությունը՝ աջակցելու առաքելության մանդատից բխող միջոցառումների արդյունավետ իրականացմանը։ Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է նաև առաքելության դերն ու աջակցությունը ապատեղեկատվության, կիբեռհարձակումների և ապօրինի ֆինանսական հոսքերի դեմ պայքարում։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ուղղություններն ու փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները։

The Secretary of the Security Council Received Cosmin George Dinescu
On July 16, Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan received the newly appointed Head of the European Union Partnership Mission in Armenia, Ambassador Cosmin George Dinescu.
The Secretary of the Security Council welcomed the deployment of the new EU civilian mission in Armenia, emphasizing the Armenian side’s commitment to supporting the effective implementation of the activities envisaged under the mission’s mandate. Armen Grigoryan also highlighted the mission’s role and support in combating disinformation, cyberattacks, and illicit financial flows.
During the meeting, the interlocutors also discussed further directions for cooperation and opportunities to enhance bilateral interaction.