ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին
Հուլիսի 16-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության գործընկերության առաքելության նորանշանակ ղեկավար, դեսպան Կոսմին Ջորջ Դինեսկուին։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է Հայաստանում ԵՄ նոր քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը՝ ընդգծելով հայկական կողմի հանձնառությունը՝ աջակցելու առաքելության մանդատից բխող միջոցառումների արդյունավետ իրականացմանը։ Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է նաև առաքելության դերն ու աջակցությունը ապատեղեկատվության, կիբեռհարձակումների և ապօրինի ֆինանսական հոսքերի դեմ պայքարում։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են նաև համագործակցության հետագա ուղղություններն ու փոխգործակցության զարգացման հնարավորությունները։

Секретарь Совета безопасности принял Космина Джордже Динеску
16 июля Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял новоназначенного главу Миссии партнерства Европейского союза в Армении, посла Космина Джордже Динеску.
Секретарь Совета безопасности приветствовал размещение новой гражданской миссии Европейского союза в Армении, подчеркнув приверженность армянской стороны содействию эффективной реализации мероприятий, предусмотренных мандатом миссии. Армен Григорян также отметил роль и поддержку миссии в борьбе с дезинформацией, кибератаками и незаконными финансовыми потоками.
В ходе встречи собеседники также обсудили дальнейшие направления сотрудничества и возможности развития взаимодействия.