Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ:
Նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը, ՀՀ պարենային անվտանգության ապահովմանը, ՀՀ ԶՈւ միասնական կառավարման ավտոմատացված համակարգին և ՀՀ անվտանգությանն առնչվող այլ հարցեր:
Զեկույցներով հանդես են եկել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը, ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և այլ պաշտոնյաներ:

Chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, a meeting of the Security Council was held.
In addition to the members of the SC, the President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, the President of the National Assembly, Alen Simonyan, the Chief of Staff of Prime Minister Arayik Harutyunyan, the Minister of Economy, Vahan Kerobyan, the Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly Sargis Khandanyan, the head of the "Civil Contract" faction of the National Assembly Hayk Konjoryan participated in the session.
During the session, issues related to the normalisation of Armenia-Azerbaijan relations, food security of the Republic of Armenia, the automated system of unified management of the Armed Forces of the Republic of Armenia and other security issues were discussed.
Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Defense Minister Suren Papikyan, Chief of Staff of the Armed Forces Edward Asryan, Economy Minister Vahan Kerobyan and other officials delivered reports.