Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը։
Արտաքին հետախուզության ծառայության պետ Քրիստիննե Գրիգորյանը հանդես է եկել Իրանի Իսլամական Հանրապետության շուրջ և Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին համապարփակ զեկույցով։ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը զեկույց է ներկայացրել վարչապետի հանձնարարությամբ ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի գործունեության վերաբերյալ։
Նիստի արդյունքներով վարչապետը տվել է անհրաժեշտ հանձնարարականներ։ Նիստի մասնակիցները խորը ափսոսանք են հայտնել ցավալի զարգացումների վերաբերյալ, իրենց ցավակցությունն արտահայտել զոհերի կապակցությամբ և ընդգծել խաղաղության շուտափույթ հաստատման անհրաժեշտությունը։

Security Council Meeting Was Held
A Security Council meeting was held under the chairmanship of Prime Minister Nikol Pashinyan, which was also attended by President of the Republic Vahagn Khachaturyan, President of the National Assembly Alen Simonyan, Chief of Staff of the Prime Minister Arayik Harutyunyan, Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan, Head of the National Assembly “Civil Contract” faction Hayk Konjoryan, Chairman of the National Assembly Foreign Relations Committee Sargis Khandanyan.
Head of the Foreign Intelligence Service Kristinne Grigoryan delivered a comprehensive report on the events taking place around the Islamic Republic of Iran and in the Middle East. Secretary of the Security Council Armen Grigoryan presented a report on the activities of the interdepartmental working group established by the Prime Minister’s instruction.
Based on the results of the meeting, the Prime Minister gave the necessary instructions. The participants of the meeting expressed deep regret over the painful developments, expressed their condolences for the victims, and emphasized the need for the speedy establishment of peace.