Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ԱԺ Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը։
Արտաքին հետախուզության ծառայության պետ Քրիստիննե Գրիգորյանը հանդես է եկել Իրանի Իսլամական Հանրապետության շուրջ և Մերձավոր Արևելքում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին համապարփակ զեկույցով։ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը զեկույց է ներկայացրել վարչապետի հանձնարարությամբ ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի գործունեության վերաբերյալ։
Նիստի արդյունքներով վարչապետը տվել է անհրաժեշտ հանձնարարականներ։ Նիստի մասնակիցները խորը ափսոսանք են հայտնել ցավալի զարգացումների վերաբերյալ, իրենց ցավակցությունն արտահայտել զոհերի կապակցությամբ և ընդգծել խաղաղության շուտափույթ հաստատման անհրաժեշտությունը։

Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось заседание Совета безопасности, в котором также приняли участие президент Ваагн Хачатурян, председатель Национального Собрания Ален Симонян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, заместитель председателя Национального Собрания Рубен Рубинян, руководитель парламентской фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян, председатель Комиссии НС по внешним связям Саргис Ханданян.
Руководитель Службы внешней разведки Кристине Григорян представила комплексный доклад о событиях в Иране и на Ближнем Востоке. Секретарь Совета безопасности Армен Григорян представил доклад о деятельности созданной по поручению премьер-министра межведомственной рабочей группы.
По итогам заседания премьер-министр дал необходимые поручения. Участники заседания выразили глубокое сожаление в связи с трагическими развитиями, соболезнования жертвам, а также подчеркнули необходимость скорейшего установления мира.