ԱԽ քարտուղարը Սպիտակ տանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ օգնական ու ԱՄՆ Ազգային անվտանգության խորհրդի Եվրոպայի ու Ռուսաստանի հարցերով ավագ տնօրեն Ֆիոնա Հիլլի հետ
15 / 05 / 2019
Մեկնարկել է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի աշխատանքային այցը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հատուկ օգնական ու ԱՄՆ Ազգային անվտանգության խորհրդի Եվրոպայի ու Ռուսաստանի հարցերով ավագ տնօրեն Ֆիոնա Հիլլի հետ։
ԱԽ քարտուղարը կարևորել է ԱՄՆ` որպես համանախագահ երկրի դերակատարությունը Ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացում։ Հատուկ օգնական Հիլլն իր հերթին նշել է տարբեր մակարդակներում հայ-ամերիկյան փոխգործակցության ընդլայնման կարևորությունը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների օրակարգային հարցեր, ներդրումների և ֆինանսական աջակցության հնարավորությունները։
Կարևորվել է Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական գործընթացներին ու ոստիկանության համակարգի բարեփոխումներին ամերիկյան աջակցությունը։
Կողմերը ևս մեկ անգամ ընգծել են ղարաբաղյան հիմնահարցի բացառապես խաղաղ ճանապարհով լուծման կարևորությունը։

The secretary of the Security Council met with Special Assistant to President of the USA Donald Trump and Senior Director for European and Russian Affairs on the National Security Council of the USA Fiona Hill
15 / 05 / 2019
Secretary of the Security Council Armen Grigoryan's working visit to the United States of America has kicked off.
The secretary of the Security Council Armen Grigoryan met with Special Assistant to President of the USA Donald Trump and Senior Director for European and Russian Affairs on the National Security Council of the USA Fiona Hill.
The secretary of the Security Council highlighted the US role as a co-chair country in the process of the peaceful resolution to the Nagorno-Karabakh conflict. Special Assistant Hill in her turn highlighted the importance of expanding the Armenian-American cooperation at different levels.
During the meeting the sides discussed agenda issues of the Armenian-American relations, the investment and financial support opportunities.
The American support for the democratic processes and the police system reforms were highlighted.
The sides once again emphasized the importance of solving the Nagorno-Karabakh conflict through exclusively peaceful means.