ԱԽ քարտուղարն ընդունեց ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփի ղեկավարած պատվիրակությանը
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց  Միավորված ազգերի կազմակերպության մշտական համակարգող Շոմբի Շարփի ղեկավարած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին նախկինում կատարած համատեղ աշխատանքների հարուստ փորձը և մտքեր փոխանակեցին ոստիկանության, իրավապահ համակարգի և հանցագործությունների կանխարգելման մեխանիզմների ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման գործում հնարավոր համագործակցության շուրջ:
Անդրադարձ եղավ բռնության, բռնության քարոզի, քրեական մտածողության դեմ պայքարում անելիքներին և ժողովրդագրական վիճակի շուրջ տարվող աշխատանքներին ու համագործակցությանը:
ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփը ներկայացրեց ՄԱԿ-ի ներքին բարեփոխումների փաթեթի մանրամասները և Հայաստանում ՄԱԿ-ի կողմից իրականացվող ծրագրերի մի մասի գրանցած արդյունքները:
Հանդիպման ավարտին ևս մեկ անգամ ընդգծվեց երկկողմ սերտ համագործակցության հեռանկարայնությունն ու կարևորությունը:

Секретарь Совета безопасности принял делегацию во главе с постоянным координатором ООН Шомби Шарпом
Сегодня Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял делегацию во главе с постоянным координатором ООН Шомби Шарпом.
В ходе встречи стороны обсудили богатый опыт совместной деятельности и обменялись мнениями о возможном сотрудничестве в деле осуществления реформ в сфере деятельности полиции, правоохранительной системы и механизмов предупреждения преступности.
Затронули тему последующих работ в борьбе против насилия, распространения идеологии насилия, криминального мышления, а также обсуждалась тема сотрудничества в области задач, связанных с демографической ситуацией.
Постоянный координатор ООН Шомби Шарп представил детали пакета внутренних реформ ООН и результаты финансируемой ООН программы в Армении.
В завершение встречи еще раз были подчеркнуты важность и перспективы тесного двустороннего сотрудничества.