Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշում
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշմամբ հաստատվել են ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման միջգերատեսչական հանձնախմբի ստեղծումը, հանձնախմբի անհատական կազմը և գործունեության կարգը:
Որոշման համաձայն՝ Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման նպատակով Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ղեկավարության ներքո ստեղծվում է Ազգային անվտանգության ռազմավարության մշակման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնախումբ, որի անդամներն են Կառավարության անդամները (բացառությամբ ՀՀ վարչապետի և փոխվարչապետերի), ԱԱԾ տնօրենը, Ոստիկանության պետը, ԶՈւ ԳՇ պետը, ՊԵԿ նախագահը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովների նախագահները, ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը, ՊՎԾ պետը, ԿԲ նախագահը, ԳԱԱ նախագահը, ՀՀ ԱԽ գրասենյակի ներկայացուցիչը (հանձնախմբի քարտուղար)։
Անվտանգության խորհրդի քարտուղարին հանձնարարվել է Ազգային անվտանգության ռազմավարության նախագիծը մեկ տարվա ընթացքում ներկայացնել Անվտանգության խորհրդի հավանությանը՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմ ներկայացնելու համար:

Постановление Премьер-министра Республики Армения
Постановлением Премьер-министра Республики Армения утверждено создание Межведомственной комиссии по разработке Стратегии национальной безопасности, персональный состав комиссии и порядок ее деятельности.
В целях разработки Стратегии национальной безопасности, под руководст¬вом секретаря Совета безопасности, создается Межведомственная комиссия по разработке Стратегии национальной безопасности, координирующая работы по разработке Стратегии, членами которой являются члены Правительства (исключая премьер-министра и заместителей премьер-министра), директор Службы национальной безопасности, начальник Полиции, начальник ГШ ВС, председатель Комитета государственных доходов РА, Председатели постоянных комиссий НС по внешним связям, обороне и безопасности, руководитель Аппарата Президента РА, начальник Службы государственного надзора, председатель ЦБ РА, президент НАН РА, представитель Аппарата Совбеза РА (секретарь комиссии).
Секретарю Совета безопасности было поручено в течение года разработать и представить на одобрение Совета безопасности проект Стратегии националь¬ной безопасности, для представления в Аппарат Премьер-министра РА.