Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Սեյյեդ Քազեմ Սաջջադիին
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Սեյյեդ Քազեմ Սաջջադիին՝ վերջինիս խնդրանքով:
Դեսպան Սաջջադին, տեղեկացնելով իր պաշտոնավարման քառամյա շրջանի ավարտի և Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին, շնորհակալություն հայտնեց անցնող ժամանակահատվածում ՀՀ տարբեր գերատեսչությունների՝ ԻԻՀ դեսպանությանը ցուցաբերած աջակցության համար:
Ջերմ ու բարեկամական մթնոլորտում անցնող հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որ Հայաստանի Հանրապետությունն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը հազարամյակների ընթացքում ապացուցել են բարձր մակարդակի քաղաքական, տնտեսական ու մշակութային հարաբերությունները պահպանելու ու զարգացնելու երկուստեք ցանկությունը:
Բարձր գնահատելով երկու երկրների ու ժողովուրդների փոխօգնության ու փոխգործակցության հարուստ պատմությունը՝ քարտուղար Գրիգորյանը նաև շնորհակալություն հայտնեց դեսպան Սաջջադիին Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության տարիների ընթացքում իրականացրած աշխատանքի ու ցուցաբերած նվիրվածության համար և հաջողություն մաղթեց վերջինիս նոր նշանակումներում:
Հանդիպման ընթացքում նաև անդրադարձ եղավ առաջիկայում նախատեսվող բարձր մակարդակի փոխայցելություններին, ինչպես նաև համատեղ ծրագրերին:

Today the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mr. Seyyed Kazem Sajjadi
Today, at the office of the Security Council, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan welcomed the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mr. Seyyed Kazem Sajjadi upon the latter's request.
Ambassador Sajjadi, informing of the completion of his four-year term of office and of the work done during his diplomatic mission in Armenia, expressed his gratitude for the support provided by various agencies of the RA to the Iranian Embassy in the past period.
At the meeting, held in warm and friendly atmosphere, Armen Grigoryan noted, that the Republic of Armenia and the Islamic Republic of Iran have repeatedly demonstrated their mutual commitment to maintain and develop high-level political, economic and cultural relations for millennia.
Placing high value with respect to the rich history of mutual assistance and cooperation between the two countries and their peoples, Secretary Grigoryan also thanked Ambassador Sajjadi for his hard work and dedication during his mission in Armenia and wished him success in his future appointments.
During the meeting, they also touched upon the upcoming high-level mutual visits, as well as joint programs.