Այսօր ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունեց Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Սեյյեդ Քազեմ Սաջջադիին
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Սեյյեդ Քազեմ Սաջջադիին՝ վերջինիս խնդրանքով:
Դեսպան Սաջջադին, տեղեկացնելով իր պաշտոնավարման քառամյա շրջանի ավարտի և Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքների մասին, շնորհակալություն հայտնեց անցնող ժամանակահատվածում ՀՀ տարբեր գերատեսչությունների՝ ԻԻՀ դեսպանությանը ցուցաբերած աջակցության համար:
Ջերմ ու բարեկամական մթնոլորտում անցնող հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որ Հայաստանի Հանրապետությունն ու Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը հազարամյակների ընթացքում ապացուցել են բարձր մակարդակի քաղաքական, տնտեսական ու մշակութային հարաբերությունները պահպանելու ու զարգացնելու երկուստեք ցանկությունը:
Բարձր գնահատելով երկու երկրների ու ժողովուրդների փոխօգնության ու փոխգործակցության հարուստ պատմությունը՝ քարտուղար Գրիգորյանը նաև շնորհակալություն հայտնեց դեսպան Սաջջադիին Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության տարիների ընթացքում իրականացրած աշխատանքի ու ցուցաբերած նվիրվածության համար և հաջողություն մաղթեց վերջինիս նոր նշանակումներում:
Հանդիպման ընթացքում նաև անդրադարձ եղավ առաջիկայում նախատեսվող բարձր մակարդակի փոխայցելություններին, ինչպես նաև համատեղ ծրագրերին:

Сегодня секретарь Совета безопасности Армен Григорян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Сейеда Казема Саджади
12 / 08 / 2019
Сегодня секретарь Совета безопасности Армен Григорян в Аппарате Совбеза РА принял Чрезвычайного и Полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади. Встреча состоялась по просьбе иранского дипломата.
Посол Саджади сообщил об окончании своего четырехлетнего срока полномочий и о работе, проделанной во время его дипломатической миссии в Армении, и выразил благодарность за помощь, оказанную различными ведомствами РА посольству Ирана за прошедший период.
В ходе теплой и дружеской встречи Армен Григорян отметил, что Республика Армения и Исламская Республика Иран на протяжении тысячелетий доказали свое обоюдное желание поддерживать и развивать политические, экономические и культурные отношения на высоком уровне.
Высоко оценивая богатую историю взаимопомощи и взаимодействия между двумя странами и народами, секретарь Совбеза А.Григорян также поблагодарил посла Саджади за его усердную работу и преданность делу в период осуществления его дипломатической миссии в Армении и пожелал ему успехов в новых назначениях.
В ходе встречи стороны коснулись также предстоящих взаимных визитов на высоком уровне и совместных программ.