Աշխատանքային հանդիպում Ղազախստանի Հանրապետության դեսպանի հետ
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության դեսպան պարոն Տիմուր Ուրազաևին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը, ինչպես նաև ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է պարբերական երկկողմ հանդիպումները՝ նշելով, որ դրանք թույլ են տալիս աշխատանքային և օպերատիվ ձևաչափով լուծել բոլոր խնդիրները ու պլանավորել երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացումը։
Դեսպան Ուրազաևը ներկայացրել է հայ-ղազախական հարաբերությունների դրական դինամիկան և մեջբերել Ղազախստանի նախագահի խոսքերը առ այն, որ Ղազախստանը տարածաշրջանային կոնֆլիկտների նկատմամբ ունի անշահախնդիր և չեզոք մոտեցում։
Քննարկվել են նաև Ղազախստանի ԱԽ քարտուղար Կալմուխանբետ Կասիմովի գլխավորած պատվիրակության՝ նոյեմբերին Երևան նախատեսվող այցի մանրամասները։

Working meeting with the Ambassador of the Republic of Kazakhstan
Today, Security Council Secretary Armen Grigoryan received the Ambassador of the Republic of Kazakhstan, Mr. Timur Urazaev.
During the meeting the parties discussed the dynamics of the development of the Armenian-Kazakh relations, security cooperation, as well as the joint fight against terrorism.
Secretary Grigoryan emphasized the importance of regular bilateral meetings, noting that they allow to solve all problems in a working and operational format and to plan the sustainable development of bilateral relations.
Ambassador Urazayev presented the positive dynamics of the Armenian-Kazakh relations and quoted the words of the President of Kazakhstan that Kazakhstan has an impartial and neutral approach to the regional conflicts.
They also discussed Kazakhstan's delegation visit to Yerevan in November which is headed by Secretary of the Security Council of the Republic of Kazakhstan, Kalmukhambet Kassymov.