Աշխատանքային հանդիպում Ղազախստանի Հանրապետության դեսպանի հետ
Այսօր Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության դեսպան պարոն Տիմուր Ուրազաևին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման դինամիկան, անվտանգության ոլորտում համագործակցությունը, ինչպես նաև ահաբեկչության դեմ համատեղ պայքարը:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է պարբերական երկկողմ հանդիպումները՝ նշելով, որ դրանք թույլ են տալիս աշխատանքային և օպերատիվ ձևաչափով լուծել բոլոր խնդիրները ու պլանավորել երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացումը։
Դեսպան Ուրազաևը ներկայացրել է հայ-ղազախական հարաբերությունների դրական դինամիկան և մեջբերել Ղազախստանի նախագահի խոսքերը առ այն, որ Ղազախստանը տարածաշրջանային կոնֆլիկտների նկատմամբ ունի անշահախնդիր և չեզոք մոտեցում։
Քննարկվել են նաև Ղազախստանի ԱԽ քարտուղար Կալմուխանբետ Կասիմովի գլխավորած պատվիրակության՝ նոյեմբերին Երևան նախատեսվող այցի մանրամասները։

Рабочая встреча с послом Республики Казахстан
Сегодня секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян принял посла Республики Казахстан Тимура Уразаева.
В ходе встречи стороны обсудили динамику развития армяно-казахстанских отношений, сотрудничество в сфере безопасности, а также совместную борьбу с терроризмом.
Секретарь Григорян подчеркнул важность регулярных двусторонних встреч, отметив, что они позволяют решать все проблемы в рабочем и оперативном формате и планировать устойчивое развитие двусторонних отношений.
Посол Уразаев представил позитивную динамику армяно-казахстанских отношений и процитировал слова президента Казахстана о том, что Казахстан придерживается бескорыстного и нейтрального подхода к региональным конфликтам.
Также были обсуждены детали визита в Ереван, в ноябре, делегации, возглавляемой секретарем Совета безопасности Казахстана Калмуханбетом Касимовым .