Տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի նախագիծը հավանության է արժանացել
Այսօր կայացել է տեղեկատվական անվտանգության հայեցակարգի մշակման միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի նիստը, որը վարել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
Հայեցակարգի` եռամսյա ժամկետում մշակված նախագծում ներառվել են աշխատանքային խմբում ներգրավված գերատեսչությունների ներկայացուցիչների բոլոր առաջարկությունները: Արթուր Բաղդասարյանը նշել է, որ հայեցակարգը բացառիկ կարեւոր նշանակություն ունի երկրի տեղեկատվական անվտանգության ապահովման գործում:
Հայեցակարգի նախագծով սահմանվում են Հայաստանի ազգային շահերը տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում, տեղեկատվական անվտանգության սպառնալիքների տեսակներն ու աղբյուրները, տեղեկատվական անվտանգության ապահովման հիմնական խնդիրներն ու եղանակները: Նախագիծը ներառում է նաեւ Հայաստանում տեղեկատվական անվտանգության ապահովման պետական քաղաքականության հիմնադրույթները եւ դրանց իրականացման առաջնահերթ միջոցառումները:
Նիստում հավանության է արժանացել հայեցակարգի նախագիծը, որը կներկայացվի Ազգային անվտանգության խորհրդի հաստատմանը

Information security concept approved
Today, the inter-agency working group on information security concept held a session chaired by NSC Secretary Artur Baghdasaryan.
The concept, developed in three months’ time, includes all the recommendations of the agency representatives involved. Artur Baghdasaryan said concept is of exceptional importance in terms of information security in Armenia.
The concept paper defines the interests of the Republic of Armenia in the field of information security, the types and sources of information security threats and the general issues and mechanisms of ensuring information. Concept includes the general provisions of information security state policy and key actions of implementation.
The concert was approved at the session and it will be submitted to the National Security Council for approval.