ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Աջիթ Դովալի հետ
Օգոստոսի 29-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում հանդիպել է Հնդկաստանի վարչապետի Ազգային անվտանգության գծով խորհրդական Աջիթ Դովալի հետ:
ԱԽ քարտուղարը շնորհավորել է «Չանդրայաան 3» առաքելության լուսնի վրա կատարած բարեհաջող վայրէջքի առիթով: Վերոնշյալի շրջանակներում քննարկվել է տիեզերական արդյունաբերության ոլորտում հնարավոր համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային զարգացումներին առնչվող հարցեր, ինչի շրջանակներում Ա.Գրիգորյանը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի հումանիտար ճգնաժամը և կարևորել դրա հաղթահարման համար միջազգային համայնքի ներգրավվածությունը:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են հայ-հնդկական երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ընթացքը և քննարկել մի շարք ոլորտներում հարաբերությունները զարգացնելու հեռանկարները:

Секретарь Совбеза РА Армен Григорян встретился с Аджитом Довалем
В ходе рабочего визита в Индию Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян 29-го августа встретился с советником премьер-министра Индии по национальной безопасности Аджитом Довалем.
Секретарь поздравил с успешной посадкой на Луну миссии «Чандраян-3». В рамках вышеизложенного собеседники обсудили реализацию возможных совместных программ в сфере космической промышленности.
Стороны обсудили вопросы, касающиеся развитий в сфере региональной безопасности, в рамках чего А.Григорян представил гуманитарный кризис в Нагорном Карабахе и подчеркнул важность участия международного сообщества в его преодолении.
Собеседники с удовлетворением отметили процесс развития двусторонних армяно-индийских отношений и обсудили перспективы развития отношений в ряде сфер.