ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լիտվայի դեսպանին
Սեպտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության դեսպան Անդրիուս Պուլոկասին:
ԱԽ քարտուղարը նորանշանակ դեսպանին շնորհավորել է պաշտոնի ստանձման կապակցությամբ և կարևորել Հայաստան-Լիտվա երկկողմ համագործակցությունը։ Դեսպանն իր հերթին հայտնել է, որ շարունակելու է բոլոր ջանքերը ներդնել՝ Հայաստան-Լիտվա ինչպես բարեկամական, այնպես էլ համագործակցային ամուր հարաբերությունների պահպանման և զարգացման համար։
Քարտուղար Գրիգորյանը լիտվացի գործընկերոջը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի վերջին սրացումները և անդրադարձել ԼՂ-ում օրեցօր վատթարացող հումանիտար ճգնաժամին։

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received the Ambassador of Lithuania
On September 5, the Secretary of the Council of Armenia Armen Grigoryan received Andrius Pulokas, the Ambassador of the Republic of Lithuania to the Republic of Armenia.
The Secretary of the Security Council congratulated the newly appointed ambassador on the occasion of assuming the position and highlighted the importance of bilateral cooperation between Armenia and Lithuania. In turn, the ambassador underlined that he will continue to make all efforts to maintain and develop strong, friendly, cooperative relations between Armenia and Lithuania.
Secretary Grigoryan presented to his Lithuanian counterpart the latest aggravation of the situation on the Armenian-Azerbaijani border and referred to the daily worsening humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh.