ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ
Հոկտեմբերի 2-ին Իրանի Իսլամական Հանրապետություն աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր և շեշտել տարածաշրջանի երկրների տարածքային ամբողջականության հարգման անհրաժեշտությունն ու կարևորությունը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ բազմաոլորտ համագործակցությանը և մասնավորապես կարևորել տնտեսական փոխգործակցությունը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met with Hossein Amir Abdollahian
On October 2, during his working visit to the Islamic Republic of Iran, the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia Armen Grigoryan met with the Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Iran, Hossein Amir Abdollahian.
The parties discussed issues related to the regional security situation and emphasised the necessity and importance of respecting the territorial integrity of the region's countries.
The interlocutors referred to bilateral multi-sectoral cooperation and particularly emphasised economic cooperation.