ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Էբրահիմ Ռայիսիի հետ
Թեհրան աշխատանքային այցի ընթացքում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության Խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծվել, որ սահմանների անձեռնմխելիության սկզբունքը պետք է հարգվի իսկ հակամարտությունները՝ լուծվեն երկխոսության միջոցով:
Անդրադառնալով հայ-իրանական երկկողմ հարաբերություններին՝ կարևորվել է այդ հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացման շարունակականությունը:
Իբրահիմ Ռաիսին Արմեն Գրիգորյանին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with Ebrahim Raisi
The President of the Islamic Republic of Iran, Ebrahim Raisi, received the Secretary of the Security Council of the Republic of Armenia, Armen Grigoryan.
During the meeting, the parties discussed the regional security situation and emphasised that the inviolability of borders should be respected and conflicts should be resolved through dialogue.
Referring to the Armenian-Iranian bilateral relations, the continuity of the multi-sector development of these relations was highlighted.
Ibrahim Raisi asked Armen Grigoryan to convey his warm greetings to the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan.