ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Էբրահիմ Ռայիսիի հետ
Թեհրան աշխատանքային այցի ընթացքում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Անվտանգության Խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակը և ընդգծվել, որ սահմանների անձեռնմխելիության սկզբունքը պետք է հարգվի իսկ հակամարտությունները՝ լուծվեն երկխոսության միջոցով:
Անդրադառնալով հայ-իրանական երկկողմ հարաբերություններին՝ կարևորվել է այդ հարաբերությունների բազմաոլորտ զարգացման շարունակականությունը:
Իբրահիմ Ռաիսին Արմեն Գրիգորյանին խնդրել է իր ջերմ ողջույնները փոխանցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:

Секретаря Совбеза Армен Григорян встретился с Эбрагимом Раиси
Президент Исламской Республики Иран Эбрагим Раиси в Тегеране принял Секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна в ходе его рабочего визита в ИРИ.
На встрече обсуждалась ситуация региональной безопасности и была подчеркнута необходимость соблюдения принципа нерушимости границ и разрешения конфликтов посредством диалога.
Касаясь армяно-иранских двусторонних отношений, была подчеркнута важность продолжения их многосекторного развития.
Эбрагим Раиси попросил Армена Григоряна передать теплые приветствия премьер-министру РА Николу Пашиняну.