ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տրաուբադելին
Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրախորհրդարանի անդամ, Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության անդամ Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տրաուբադելին:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է տիկին Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տրաուբադելի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել նման փոխայցելություններն ինչպես ՀՀ-ԵՄ, այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ առանձին անդամ պետությունների հարաբերությունների զարգացման և աառավել խորացման համատեքստում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչող հարցերի լայն շրջանակ, ինչի համատեքստում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է մեր տարածաշրջանում տևական խաղաղություն հաստատելուն միտված Հայաստանի մոտեցումներն ու տեսակետները:

Секретарь Совбеза Армен Григорян принял Виолу фон Крамон-Траубадел
Секретарь Совбеза Республики Армения Армен Григорян 13-го октября принял члена Европарламента, члена парламентской ассамблеи Евронест Виолу фон Крамон-Траубадел.
Секретарь СБ Армении приветствовал визит делегации во главе с госпожой Крамон-Траубадел и подчеркнул важность взаимных визитов в контексте развития и максимального углубления отношений РА-ЕС и РА и отдельных государств ЕС.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся ситуации с безопасностью в регионе. Секретарь СБ РА представил подходы и взгляды Армении на установление длительного мира в регионе.