ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տրաուբադելին
Հոկտեմբերի 13-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրախորհրդարանի անդամ, Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության անդամ Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տրաուբադելին:
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է տիկին Վիոլա ֆոն Կրամոն-Տրաուբադելի գլխավորած պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել նման փոխայցելություններն ինչպես ՀՀ-ԵՄ, այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ առանձին անդամ պետությունների հարաբերությունների զարգացման և աառավել խորացման համատեքստում:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին առնչող հարցերի լայն շրջանակ, ինչի համատեքստում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է մեր տարածաշրջանում տևական խաղաղություն հաստատելուն միտված Հայաստանի մոտեցումներն ու տեսակետները:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Received Viola von Cramon-Taubadel
On October 13, Armen Grigoryan, the Secretary of the Security Council of Armenia, received Viola von Cramon-Taubadel, a member of the European Parliament and a member of the delegation of the EuroNest Parliamentary Assembly.
The Secretary of the Security Council welcomed the visit of the delegation headed by Mrs Viola von Cramon-Taubadel to Armenia and highlighted the importance of such mutual visits in the context of the development and further deepening of relations between the RA-EU and RA-EU individual member states.
The interlocutors discussed a wide range of issues related to the regional security situation, in which the Secretary presented Armenia's approaches and views to establish lasting peace in our region.