ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Ջոշուա Հակին
Հոկտեմբերի 26-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Հարավային Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջոշուա Հակին:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և կարևորել Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության և կայունության հաստատմանն ուղղված հստակ ջանքերի գործադրումը:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ օրակարգի բազմաոլորտ համագործակցության շուրջ՝ ընդգծելով տարբեր ոլորտներում համագործակցության առավել ընդլայնման անհրաժեշտությունը: Շեշտվել է հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցության հետագա ամրապնդման կարևորությունը:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met With Joshua Huck
The Secretary of the Security Council, Armen Grigoryan, had a meeting with Joshua Huck, US Deputy Assistant Secretary of State for Southern Europe and Eurasian Affairs.
The interlocutors discussed the security situation around Armenia and emphasised the importance of making clear efforts to establish lasting peace and stability in the South Caucasus.
The parties exchanged ideas on the multi-sectoral cooperation of the RA-US bilateral agenda, emphasising the need for further expansion of cooperation in various fields. The importance of further strengthening the Armenian-American economic collaboration was emphasised.