ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Յան Մարիանի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Չեխիայի Հանրապետության փոխարտգործնախարար Յան Մարիանի հետ:
Հանդիպմանը կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և Հայաստան-Չեխիա համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում: Անդրադարձ է կատարվել փոխգործակցության հնարավոր ծրագրերին, ինչի շրջանակներում չեխական կողմը հայտնել է իր պատրաստակամությունն աջակցելու ՀՀ-ին մի շարք ոլորտներում:

The Secretary of the Security Council Armen Grigoryan Met with Jan Marian
The Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met with Jan Marian, Deputy Foreign Minister of the Czech Republic.
At the meeting, the parties emphasised the stable development of bilateral relations with satisfaction.
The interlocutors discussed the security situation around Armenia and Armenia-Czech Republic cooperation on bilateral and multilateral platforms. Reference was made to possible cooperation programs within the framework of which the Czech side expressed its readiness to support RA in several fields.