ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Յան Մարիանի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Չեխիայի Հանրապետության փոխարտգործնախարար Յան Մարիանի հետ:
Հանդիպմանը կողմերը գոհունակությամբ ընդգծել են երկկողմ հարաբերությունների կայուն զարգացման դինամիկան:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և Հայաստան-Չեխիա համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում: Անդրադարձ է կատարվել փոխգործակցության հնարավոր ծրագրերին, ինչի շրջանակներում չեխական կողմը հայտնել է իր պատրաստակամությունն աջակցելու ՀՀ-ին մի շարք ոլորտներում:

Секретарь Совета Безопасности Армен Григорян провел встречу с Яном Марианом
Секретарь Совета Безопасности РА Армен Григорян провел встречу с заместителем министра иностранных дел Чешской Республики Яном Марианом.
На встрече стороны с удовлетворением подчеркнули динамику устойчивого развития двусторонних отношений.
Собеседники обсудили ситуацию с безопасностью вокруг Армении и сотрудничество Армения-Чехия как на двусторонней, так и на многосторонней площадках. Были затронуты возможные программы сотрудничества, в рамках которых чешская сторона выразила готовность поддержать Армению в ряде сфер.