ՀՀ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են երկու բարեկամ երկրների միջև փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների հազարամյա եղբայրության վրա ձևավորված բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության շարունակականության կարևորությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ տնտեսական և անվտանգային հարաբերություններին առնչվող հարցեր, ինչի շրջանակներում երկուստեք կարևորվել են ՀՀ-ԻԻՀ փոխգործակցության խորացումը և այդ ուղղությամբ պայմանավորվածությունների իրականացման ուղղությամբ գործուն քայլերի իրականացումը:
Կողմերը նաև անդրադարձել են Հայաստանի կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծին և կարևորել մեր տարածաշրջանում երկարատև խաղաղություն ունենալու հրամայականը:

Секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с Хоссейном Амиром Абдоллахианом
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян встретился с министром иностранных дел Исламской Республики Иран Хоссейном Амиром Абдоллахианом.
Собеседники с удовлетворением подчеркнули важность продолжения политического диалога на высоком уровне, основанного на взаимном уважении и тысячелетнем братстве двух народов.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся двусторонних экономических отношений и отношений в области безопасности, в рамках которых обе стороны подчеркнули важность углубления взаимодействия между Арменией и ИРИ и осуществления действенных шагов по реализации договоренностей в этом направлении.
Стороны также коснулись проекта «Перекресток мира», представленного правительством Армении, и подчеркнули необходимость установления долгосрочного мира в нашем регионе.