ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ընդունել է Րորի Դոմմի գլխավորած պատվիրակությանը
Հունվարի 9-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական արտաքին գործողությունների ծառայության վարչության պետ Րորի Դոմմի ղեկավարած պատվիրակությանը:
ՀՀ ԱԽ քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և կարևորել անվտանգության ոլորտում ՀՀ-ԵՄ համագործակցության զարգացումը: Ա. Գրիգորյանը նշել է, որ ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը նպաստում է տարածաշրջանում կայուն անվտանգային միջավայր ունենալուն:
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել Խաղաղության եվրոպական գործիքակազմի միջոցով Հայաստանին աջակցություն ցուցաբերելու գործընթացի ընթացքին:

The Secretary of the Security Council of Armenia Received the Delegation Headed by Rory Domm
On January 9, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, received the delegation of the European External Action Service, headed by Rory Domm.
The Secretary of the Security Council welcomed the delegation's visit to Armenia and highlighted the development of RA-EU cooperation in security. A. Grigoryan noted that cooperation with the EU contributes to a stable regional security environment.
The interlocutors reflected on the process of providing support to Armenia through the European Peace Facility.