ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ջեյմս Օ'Բրայենի, Սայմոն Մորդյուի, Ֆերնանդո Գիմարաեսի և Մագդալենա Գրոնոյի հետ
14 / 01 / 2024
Հունվարի 14-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դավոսում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի արտաքին քաղաքականության գլխավոր խորհրդական Սայմոն Մորդյուի, Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի դիվանագիտական խորհրդական Ֆերնանդո Գիմարաեսի և Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Մագդալենա Գրոնոյի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ և ՀՀ-ԱՄՆ գործընկերության օրակարգերի հարցեր, ինչպես նաև ԵՄ-ի և ԱՄՆ-ի կողմից ՀՀ-ին ցուցաբերվող օգնության օրակարգը, որն ուղղված է աջակցելու Հայաստանի անկախությանը, անվտանգությանը, տարածքային ամբողջականությանը և ժողովրդավարությանը:

The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan Met with James O'Brien, Simon Mordue, Fernando Guimaraes, Magdalena Grono
14 / 01 / 2024
On January 14, the Secretary of the Security Council of Armenia, Armen Grigoryan, met in Davos with US Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs James O'Brien, Chief Foreign Policy Adviser of European Council President Charles Michel Simon Mordue, European Commission President Ursula von der Leyen's Diplomatic Advisor Fernando Guimaraes and Magdalena Grono, Senior Adviser on Foreign Policy to the President of the European Council.
The interlocutors discussed issues of the RA-EU and RA-US partnership agendas, as well as the aid agenda provided by the EU and the US to RA, which is aimed at supporting Armenia's independence, security, territorial integrity and democracy.