ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Ջեյմս Օ'Բրայենի, Սայմոն Մորդյուի, Ֆերնանդո Գիմարաեսի և Մագդալենա Գրոնոյի հետ
14 / 01 / 2024
Հունվարի 14-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Դավոսում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Ջեյմս Օ'Բրայենի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի արտաքին քաղաքականության գլխավոր խորհրդական Սայմոն Մորդյուի, Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի դիվանագիտական խորհրդական Ֆերնանդո Գիմարաեսի և Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Մագդալենա Գրոնոյի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԵՄ և ՀՀ-ԱՄՆ գործընկերության օրակարգերի հարցեր, ինչպես նաև ԵՄ-ի և ԱՄՆ-ի կողմից ՀՀ-ին ցուցաբերվող օգնության օրակարգը, որն ուղղված է աջակցելու Հայաստանի անկախությանը, անվտանգությանը, տարածքային ամբողջականությանը և ժողովրդավարությանը:

Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с Джеймсом О'Брайеном, Симоном Мордю, Фернандо Гимарайншем, и Магдаленой Гроно
14 / 01 / 2024
14 января Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Давосе с помощником госсекретаря США по делам Европы и Евразии Джеймсом О'Брайеном, главным советником по внешней политике президента Европейского совета Симоном Мордю, дипломатическим советником президента Европейской комиссии Урсулы фон дер Ляйен Фернандо Гимарайншем, и Магдаленой Гроно, старшим советником по внешней политике президента Европейского совета.
Собеседники обсудили вопросы в повестке партнерства РА-ЕС и РА-США, а также повестку помощи, оказываемой Армении Евросоюзом и США на поддержку независимости, безопасности, территориальной целостности и демократии Армении.